aronia - nalewka, dżemy?

Tutaj możesz porozmawiać o wszystkich aspektach związanych z kulinariami.

aronia - nalewka, dżemy?

Postprzez hania78 » 9 kwi 2015, o 01:18

czy możecie mi doradzić co z nią zrobić? w internecie roi się od przepisów, ale chodzi mi jakieś sprawdzone, którym mogłabym zaufać
hania78
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: aronia - nalewka, dżemy?

Postprzez galoisur » 25 lis 2015, o 17:55

ja sama nie robię, wole kupić. może zadzwon do kogoś z rodziny.
galoisur
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez monaa » 4 lut 2016, o 12:55

Pamiętam jak w dzieciństwie babcia dała mi do spróbowania sok z aronii. Do dzisiaj czuję niechęć :D
monaa
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Bogatka » 18 sty 2018, o 12:39

Odkąd poznałam lecznicze właściwości aronii nie wyobrażam sobie spiżarni bez soków z tego owocu. Tak, robię tylko soki, ponieważ to jest najprościej i najszybciej. Poza tym sok z aronii jeszcze dam radę wypić, bo aronia sama w sobie nie jest smaczna. Dobra jest do herbaty, ale najczęściej piję z wodą mineralną (dobra jest Piwniczanka ze względu na dobrą proporcję wapnia i magnezu http://piwniczanka.pl/sklad-wody) Sam sposób przygotowania to aronię zasypać cukrem i zalać wodą. Fajnie jest dodać listków wiśni albo czarnej porzeczki i troszeczkę kwasku cytrynowego. Wszystko zagotować i rozlać do słoików. Ja nalewam do malutkich słoiczków żebym miała taką ilość jaką mogę wypić w ciągu dnia.
Bogatka
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Sante » 8 lut 2018, o 11:34

W sumie przydałby się na forum dział, w którym użytkownicy mogliby dzielić się między sobą różnymi przepisami. Sam chętnie jakiś przepis bym wypróbował. ;)
Taśmy transportujące: https://eurotexpoland.pl/
Sante
Gospodarz klasy VI Rz

Postprzez Beli » 29 maja 2018, o 18:35

U mnie raczej z aronii nalewka lub sok sprawdza się, dżem jednak nie. Planuję posadzić kilka krzaczków aronii. Którą odmianę warto wybrać? Sąsiad polecał mi odmianę Galicjanka, ale w internecie są bardzo podzielone zdania na jej temat. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby owoce nie były zbyt cierpkie.
Beli
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Kulinaria