buraki od podstaw

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w obszarze produkcji rolnej związanej z roślinami okopowymi takimi jak buraki, ziemniaki i inne

buraki od podstaw

Postprzez forumkowicz » 11 lut 2014, o 20:14

Witam! :happy:

Mam kilka pytań które zadawałem na innych forach ale nikt nie chce, albo nie umie już sam nie wiem na nie odpowiedzieć.
A dla mnie jest to chol...nie ważne!!!!, ponieważ nie wiem jak mam się do tego zabrać. Mugłby mi ktoś mniej więcej opisać

Jak siać buraki, znaczy się ile na hektar i ile mniej więcej kosztuje kupienie tych nasion na chektar.
Jakich nawozów używać przed siewem i w jakich dawkach rozumiem że inne dawki na 5 klasę a inne na pierwszą ale tak mniej wiecej.
Mogę powiedzieć, że to jest 2 klasa ziemi, o odczynie obojętnym i zasadowym tak mniej wiecej 5,9 - 6,8 PH gleby, która dawno już nie widziała obornika.
Chciał bym też wiedzieć jakie dawki azotu stosować i kiedy.
Jakie opryski stosować, wiem że na kaszdy chwast inny oprysk ale mi chodzi o pszykładowe nazwy oprysków i ile razy mniej wiecej pryskać.
I bardzo mi zależy żebyście pisali ile kosztuje fosfor, potas, azot , odzywki i różne herbicydy to znaczy ile muszę włożyć w jeden hektar buraków. :happy:
Bardzo proszę o opisanie wszystkiego od podstaw od uprawy gleby pod buraki do samego zbioru. i czy można dostać dopłaty do buraków jak tak to ile na na jeden hektar.
forumkowicz
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: buraki od podstaw

Postprzez forumkowicz » 22 lut 2014, o 20:51

co kur czekam tyle czsu pszeszło 100 wyswietleń a nikt nie raczy odpisać!!!!!!!!!!!!!! nikt się na burakach ni zna!!!!!!!! hamstwo!!!!!!!!!
forumkowicz
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Mikolaj » 24 lut 2014, o 14:30

Spokojnie rozumiem Twoją frustrację jednak fakt, że nikt nie "raczył" odpisać nie jest powodem do takiego zachowania. Pozdrawiam, licząc że ktoś jednak będzie w stanie wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
13 Mikołaj
Mikolaj
Administrator
Administrator

Zdjęcia: 25

Postprzez monia_2012 » 11 paź 2014, o 17:58

Odpiszę bo mi Cie żal...na burakach się nie znam...
monia_2012
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Okopowe