Jaki traktor kupić...

Tutaj możesz uzyskać poradę dotyczącą wyboru ciągnika

Jaki traktor kupić...

Postprzez mr.banach » 7 paź 2014, o 19:41

Witam, mam dylemat... Dopiero zaczynam temat więc proszę o radę...
Chciałbym kupić traktor, najlepiej nieduży... CO chcę tym robić? Około 50ar, oranie, prace glebogryzarką, kosiarka, rozdrabniacz gałęzi.
Myślałem o jakiejś Kubocie albo Isekim, co sądzicie, co radzicie?:)
Pozdrawiam,
Łukasz
mr.banach
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Jaki traktor kupić...

Postprzez Agrotrader » 16 gru 2014, o 22:38

Musiałbyś powiedzieć najpierw czy celujesz w nowy czy używany ciągnik. Przy takiej powierzchni nie warto inwestować w drogi sprzęt ponieważ nie zarobi on na siebie, a dla samego posiadania to chyba nie warto :) chociaż czasem pewnie i miło mieć ;)
Poszukał bym czegoś sprawdzonego może coś z Ursusa? tu masz kilka ofert używanych ursusów http://www.agrotrader.pl/ciagniki-rolnicze/ursus.html może jakąś c 330 lub 360?
Agrotrader
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez amar61 » 27 gru 2014, o 18:09

Proszę o poradę chcę kupić ciągnik T4K14 Czeski mam 28ar działkę i 1,5ha lasu, przeznaczyć na ten cel chcę max. 10 000, czy za te pieniądze szukać coś innego.
Ciągnika zamierzam używać do prac w ogrodzie (przywożenie torfu, obornika kompostu pod krzewy kwiaty i drzewka), zimą odgarnianie śniegu, transport drewna na opał.
Pozdrawiam AM
amar61
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez kris » 8 sty 2015, o 12:47

U mnie największy problem to nie jaki ciągnik kupić tylko za co :D Za gotówkę mnie nie stać, kredyt wychodzi drogo. Jakie wasze rady? Tutaj http://auto-blog.pl/ciagnik-siodlowy-z-leasingu-operacyjny-czy-finansowy/ czytałem ostatnio o leasingu - ma to sens?
kris
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez przemek20 » 12 sty 2015, o 13:48

leasing to tez nawet dobra sprawa jeśli sie nie ma gotówki
Linkowanie = ban
przemek20
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Fagros » 31 mar 2015, o 13:38

Chętnie odpowiemy na wszelkie interesujące Państwa kwestie i rozwiejemy wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu,
Zespół Fagros.pl
Fagros
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez rafkna » 25 maja 2015, o 00:04

Jaki masz budżet? To jest kluczowe pytanie, bo przedział jak się domyślasz jest ogromny :)

Ja bym proponował coś używanego. Przy czym jak masz duży budżet, to poszukaj czegoś poza naszymi granicami - można znaleźć sporo dobrego sprzętu, w podobnej co u nas cenie, ale za to w lepszym stanie. Rzuć okiem na np. http://www.mascus.pl/rolnictwo,1,relevance,sprzedaz.html - znalazłem tam niezłego new holland w niemczech i był w dużo lepszym stanie technicznym niż to co było w Polsce.

Jeżeli jednak masz mały budżet, powiedzmy do 100 tys. to nie bawiłbym się w ściąganie ciągników z zagranicy - to dodatkowy koszt bo ciągnik trzeba przetransportować na duże odległości, dodatkowe papiery i dużo czasu - przy takim za kilkadziesiąt tysięcy może po prostu się okazać, że się nie opłaca :/ Szukaj wtedy najlepiej na forach rolniczych takich jak to (ja np. znalazłem się tutaj w poszukiwaniu ciągnika). Na portalach jakoś jest mały wybór, a tutaj możesz od razu dostać też dobre rady od społeczności.
rafkna
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez marko » 12 sie 2015, o 12:09

Wszystko zalezy od tego ile masz na to kasy bo mozesz kupic nowke albo uzywke. Wiem, ze jesli zainwestujesz w zetora to pozniej mozesz troche oszczedzic bo malo pali i naprawiac sie je da samemu
marko
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez golisan » 25 sie 2015, o 14:57

Leasing owszem dobra sprawa, ale jeśli ktoś ma regularne dochody i na tyle duże gospodarstwo, że zarobi na nim na ratę leasingu i na życie.
golisan
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Co wybrać/kupić?