Maliny

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii dotyczących zagadnień związanych z sadownictwem.

Maliny

Postprzez minister_kopek » 28 cze 2013, o 09:28

Witam,

Myślałem ostatnio o hodowli malin i właśnie się zastanawiam jak to wygląda w faktycznym sadownictwie.
Wiem, że istnieje nasza odmiana "polana" która bardzo długo owocuje (do 1-szych przymrozków), a większość malin idzie na eksport (90%)
Z tego co czytałem praca w przypadku malin, nie jest za duża i nie wymaga zbyt wiele pracy (poza okresem zbiorów)
Ale interesują mnie informacje techniczne, jak to naprawdę wygląda z zbiorami, ochroną, magazynowaniem i sprzedażą.
Nie chcę wchodzić w tą działalność bez praktycznej wiedzy. Sporo przeczytałem już na różnych stronach internetowych. Ale artykuły nie mówią tego co człowiek powinien wiedzieć, aby rozpocząć hodowlę.

Intersuje mnie również aspekt rentowności, tj. czy lepiej posadzić 2 odmiany, czy tylko 1. Oraz jaki powinien być areał do takich działań. Mam 4 ha takiego terenu, na którym byłbym zainteresowany właśnie malinami, tylko nie wiem czy to wystarczy.
Oraz co równie istotne, czy na terenie Wielkopolski jest jakiś odbiorca malin, czy samemu trzeba zadbać również o zbyt, bo to największa bolączka zapewne jest.
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Maliny

Postprzez monia_2012 » 11 paź 2014, o 17:56

Jeśli chodzi o zbyt zawsze mozesz prezjechac się na Giełdę Poznańska (Franowo) i popytać...zbyt tam napewno bedzie.
Zasadz kilka odmian juz teraz i zobacz czy cos Ci z tego wyrosnie (jesli nie bedziesz musiał ziemie przygotować)

Moje maliny nigdy nie chorowały wiec nie wiem jak to z ym jest
monia_2012
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez ZawadaKasia » 14 lis 2014, o 15:07

Odmian najlepiej posadzic kilka, nie zawsze kazda się przyjmie. A tak bedziesz wiedział która u Ciebie rośnie
ZawadaKasia
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez malala » 15 wrz 2015, o 12:40

wlasnie z malinami tak samo jak z jeżynami moze byc dosyc ciezko, u mnie srednio 3 na 5 krzaakow sie nie przyjmuja i nie mam pojecia dlaczego :|
malala
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Sadownictwo