Mlekomaty

Mlekomaty

Postprzez rawo » 2 mar 2011, o 10:17

bylem na targach ferma bydla w poznaniu i po raz kolejny spotkalem sie z "mlekomatami". nie wiem czy slyszeliscie o tym ale ma to niby pomoc rolnikom w dystrybucji swoich porduktow mlecznych z pominieciem mleczarni. niby pomysl wyglada na przemyslany i calkiem fajny ale nie wiem czy sie przyjmie u nas w kraju.
co sadzicie o tym? przyjma sie mlekomaty w polsce?
raz, raz, dwa, trzy, próba mikrofonu
rawo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Mlekomaty

Postprzez dziubek » 2 mar 2011, o 12:01

:siema:

Z tego co ja się orientuję, to bardzo prawdopodobne, ale czy rolnik przestanie się bać nowości? Nie wiem... Jeśli chodzi o zyski ze sprzedaży mleka w Mlekomacie to podobno są dwa razy większe, bo i pośredników nie ma. Przynajmniej tyle wiem na ten temat... :blink: Miałam okazję zapytać pani promującej takie maszyny na Fermie i z jej wypowiedzi wynika, że jej firma sprzedaje urządzenie tylko jednemu rolnikowi i w tym wypadku od razu wiadomo czyje mleko, przynajmniej jeśli chodzi o kwestę bezpieczeństwa. A może jakiś artykuł napiszą na ten temat na portalu? :niepewny: Tylko wolałabym by to było spojrzenie z obu stron, czyli mleczarni i firm z Mlekomatami, ale nie tylko jednej... Co ty na to? Temat jest niezwykle ciekawy. :cool:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..." (Paulo Coelho)
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez rawo » 2 mar 2011, o 12:12

a slyszalas o tym ze bedzie tez mozna kupic jajka z maszyny takiej jak teraz mozna kupic batoniki?
wrzucasz monetke i wyskakuja tobie jajka :haha: ale jaja :yeah:
raz, raz, dwa, trzy, próba mikrofonu
rawo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez dziubek » 2 mar 2011, o 12:24

Akurat o tym nie wiedziałam, chociaż może być z tym mały problem, bo ktoś może otrzymać zamiast jajek... jajecznicę. :haha: Wiem jednak, że Chińczycy mają już automaty z żywymi krabami. Ciekawe czy i u nas będą żywe kurczaki lub kaczki... :blink:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..." (Paulo Coelho)
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez marta » 2 mar 2011, o 16:13

Mlekomat to taka maszyna gdzie wkłada się krowę a po krótkiej chwili wychodzi mleko w kartoniku :haha:
A tak na serio, możecie mi bardziej przybliżyć temat? Jeśli chodzi o mlekomaty jestem zielona, a fajnie znać jakieś nowinki ze świata :happy:
marta
Moderator
Moderator

Postprzez dziubek » 8 mar 2011, o 10:42

To taka fajna maszyna, która ma wygląd domku. Takie przynajmniej widziałam na targach. Działa na zasadzie maszyny do batonów, ale nie odbierasz mleka w butelce na dole tylko na wprost. O, już wiem, możesz zobaczyć na Gospodarz.tv. Tam na filmiku z farmy widać ładnie jak to działa :)
Mam. Oto ten link:
http://gospodarz.tv/view/2/farma-2011-1/

Pozdrawiam.
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez agromet » 11 mar 2011, o 16:04

:)
agromet
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez paulina » 11 maja 2011, o 11:21

Tak a propos tematu krów i mleka od nich, to ostatnio czytałam w Angorze, że Chińscy naukowcy w wyniku jakiś tam badań, eksperymentów itd. mają krowę, która podobno daje mleko, którego skład jest identyczny z mlekiem ludzkim! Co myślicie o takich badaniach?
paulina
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez dziubek » 11 maja 2011, o 11:25

A ja myślałam, że znalazłaś to na portalu, oto link:
http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/ze- ... lkiem.html

Co do badań, to dlaczego nie? W końcu od tego jest technologia. Byle nie zaszkodzić, ale pomóc. :)

Pozdrawiam.
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez Bukaciarnia.pl » 23 sty 2014, o 14:43

Jak żyję, żadnego mlekomatu jeszcze nie widziałem, stąd wniosek, że furory nie zrobiły.
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Bukaciarnia.pl
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez targi2012 » 24 sty 2014, o 12:43

Mlekomaty widziałem stojące, więc wiem, że są. Co do użytkowania tak na co dzień to jakoś wydaje mi się, że mało kto będzie do tego biegał specjalnie po mleko, skoro może kupić w kartoniku.
targi2012
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Bukaciarnia.pl » 11 lip 2014, o 12:09

W Warszawie widziałam dwa mlekomaty - w Hali Mirowskiej i obok Tesco na Kabatach. One stały tam jakieś 1,5-2 lata temu.
Od tamtego czasu żadnego nie widziałam.
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Bukaciarnia.pl
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez minister_kopek » 29 lip 2014, o 11:57

Tez widzę, że jakoś te mlekomaty nie przyjęły się tak entuzjastycznie jak to na początku miało wyglądać. Wygląda mi to tak jakby ludzi ciężko przekonać do kupowania mleka w tym. Łatwiej im to w kartoniku kupić i nie wiem czy w wielu przypadkach też i nie taniej.
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez hania78 » 8 cze 2015, o 13:04

No bo mlekomaty kojarzą się chyba z mlekiem prosto od krowy. Ludzie wolą czyste, w wygodnym kartoniku, boja się "naturalnosci"
hania78
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez wesoladanuta » 23 lip 2015, o 15:43

Ludzie wolą mleko w kartonie, bo nie wiedzą, co dobre :yeah: :yeah: :yeah: Niestety, mleko od krowy jest najlepsze, ale ludzie mają różne fanaberię. Mojego syna koleżanka, która studiuje na Ukrainie we Lwowie, kupuje tam mleko za około 7 zł. Dlaczego? Dlatego, że Ukraińcy mają tylko mleko w folii, a to w kartonie przyjeżdża z Przemyśla.
wesoladanuta
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Następna strona

Powrót do Bydło