Niebezpieczne nawozy

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w dotyczących nawozów i środków ochrony roślin

Niebezpieczne nawozy

Postprzez dobry » 23 lip 2011, o 13:47

Zatrzymany mógł mieć dostęp do materiałów wybuchowych

"Zatrzymany, w związku z piątkowym wybuchem w dzielnicy rządowej w Oslo oraz strzelaniną na wyspie Utoya, 32-letni Norweg Anders Behring Breivik mógł mieć dostęp do materiałów wybuchowych, jako rolnik - podał norweski dziennik "Verdens Gang"." - onet.pl

Masakra mam nadzieje ze nie odbiorą nam możliwości nabywania nawozów

;)

PS: Tragedia ogólnie :(
dobry
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Niebezpieczne nawozy

Postprzez BronaK » 23 lip 2011, o 13:58

To jakie on nawozy kupowal? Pamietam jak kiedys w stanach zjednoczonch nawoz byl tez skladnikiem bomby w Oklahoma City... wtedy byl to o ile mnie pamiec nie myli nawoz azotowy. :!: :!: :!:
BronaK
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez dobry » 23 lip 2011, o 14:05

niestety nie wiem i nawet takich informacji nie wolno udzielać bo jeszcze ktoś zrobi coś podobnego u nas...
dobry
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez dziubek » 25 lip 2011, o 13:10

Masz rację, bo w końcu Polak potrafi. Z tego co wiem, to ten człowiek za tą masakrę otrzymał najwyższy wymiar kary, czyli 21 lat... Żenada... :sad:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..." (Paulo Coelho)
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez minister_kopek » 26 lip 2011, o 11:05

Na pewno to były nawozy azotowe, ponieważ tylko one posiadają odpowiednie składniki chemiczne. Zresztą u nas w kraju wprowadzony z tego co pamiętam ma być zakaz sprzedaży tego typu nawozów w sklepach w małych ilościach (np.Saletra - wiadomo łatwo palne). A co do tej sytuacji to będąc rolnikiem i tak będziesz miał prawo ich zakupu w końcu roślinki muszą jakoś rosnąć.
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez adam.p.1976 » 4 cze 2013, o 16:51

Zależy co rozumieć przez niebezpieczne i dla kogo ;) Na przykład nawozy zawierające związki azotu i fosforu mogą być niebezpieczne dla... środowiska :) I to też nie żarty bo powodują efekt eutrofizacji czyli w skrócie zarastania oraz są pośrednią przyczyną rozrostu sinic. Z tego też tytułu sporo zbiorników wodnych jest zanieczyszczonych albo zarośniętych, nie przytaczając już ataku sinic na Bałtyku ostatnimi laty. Info wzięte z agrosafe.pl. Także z tego punktu widzenia niebezpiecznych nawozów jest znacznie więcej. A co do eksplozywności to nie ogranicza się to tylko do azotowych, ale inne są mniej niebezpieczne, a niebezpieczne azotowe to już trzeba dużej wiedzy i wysiłku nieosiągalnej dla przeciętnego kowalskiego by uczynić zeń niebezpieczny związek.
adam.p.1976
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez tomanek » 27 mar 2015, o 11:51

Niebezpieczne u mnie znaczy, że moja uprawa ogórków gruntowych znowu padnie ofiarą i będzie mnie to kosztować sporo by naprawić szkody.
tomanek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez galoisur » 25 lis 2015, o 18:02

każdy nawóz dla roślinek jest niebezpieczny gdy dodamy go w dużej dawce. trzeba pamiętać o dawkach nawozowych.
galoisur
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Nawozy i środki ochrony roślin