Rolnik zjedzony przez własne świnie

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii dotyczącej chowu trzody chlewnej

Rolnik zjedzony przez własne świnie

Postprzez dziubek » 2 paź 2012, o 11:03

Witajcie!

Ostatnio czytałam, że pewien hodowca trzody został zjedzony przez swoje świnie.

Farmer poszedł jak zawsze nakarmić swoje zwierzęta i już nie wrócił. Po kilku godzinach protezę oraz szczątki nieszczęśnika znalazł jego krewny. Obecnie śledczy z Oregonu zastanawiają się nad udziałem osób trzecich. Ich zdaniem rolnik mógł po prostu zasłabnąć czy dostać ataku serca, a także być przewróconym i zjedzonym. Niestety przyczyny śmierci nie dało się ustalić, gdyż niewiele z niego pozostało. Według krewnego tym zwierzętom poświęcił całe swoje życie i dbał o nie, choć jakiś czas wcześniej farmer przypadkiem nadepnął prosiaka i locha go ugryzła. Początkowo miał ją ubić, ale się rozmyślił...

Jak dla mnie masakra.... :blink: A co Wy o tym sadzicie? Czy świnie są aż tak agresywne?
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..." (Paulo Coelho)
dziubek
Moderator
Moderator

Reklama

Re: Rolnik zjedzony przez własne świnie

Postprzez Mikolaj » 2 paź 2012, o 18:04

Coś mi się nie chce wierzyć, choć na tym świecie już chyba wszystko jest możliwe. Słyszałem o smutnych przypadkach zasłabnięć podczas pracy na roli, ale zwierzęta jakoś nigdy nie zainteresowały się nawet "walorami smakowymi" ich gospodarzy.
13 Mikołaj
Mikolaj
Administrator
Administrator

Zdjęcia: 25

Postprzez minister_kopek » 3 paź 2012, o 12:42

No jak nic piszą o tym w kilku gazetach, więc zapewne prawda.

Jakoby nie umieszczać linków do innych serwisów i nie narazić się administracji to daje link do wynikow google https://www.google.pl/search?q=Oregon+zjedzony+przez+swinie

Ps. spore te świnki były jak niektóre przekraczały 300kg.
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez MrZgredy » 3 paź 2012, o 18:54

Ale to nie u nas w Polscę więc nie ma się czego obawiać ;) Ale pierwszy raz spotykam się z takim czymś świnia świnię może zjeść parę razy tak miałem z maciorą po oproszeniu zjadała swoje dzieci (prosiaki) ale to podobno szok poporodowy, tak samo z tucznikami jak wyczują jednego słabego to go męczą i gryzą więc nic nie wiadomo co tym świnią odbije :sad:
MrZgredy
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez minister_kopek » 4 paź 2012, o 10:40

Bo świnka bardzo lubi krew, znaczy niby im smakuje. Więc jak się coś nie rusza a jest smaczne to....
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Mikolaj » 4 paź 2012, o 18:42

Nie no przestańcie. "Krwiożercze świnie atakują..." albo "350 kilogramowe świnie sterroryzowały Oregon". Świnia zeżre ponoć wszystko, ale nie brałbym tego zdarzenia jako "światową" tendencję.
13 Mikołaj
Mikolaj
Administrator
Administrator

Zdjęcia: 25

Postprzez wydrzyk » 23 wrz 2013, o 01:36

Sam nie wiem, co o tym myśleć - nie słyszałem nigdy o takim zdarzeniu u nas gdzieś w Polsce, ale znajomy powiadał mi, że w Ameryce hodują różne gatunki świń, inne całkiem niz nasze - może to była jakaś taka odmiana, sam nie wiem.
wydrzyk
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez XcaseX » 12 mar 2015, o 21:36

Nie chce mi się w to wierzyć, jeśli to gospodarz to świnia raczej go nie pogryzie a tym bardzie zje. Chodz nie mówię, że to nie prawda ale bardzo mało prawdopodobne.
XcaseX
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez hania78 » 8 cze 2015, o 12:40

Z całym szacunkiem dla zmarłego - obstawiam, że świnia nie była przyczyną zgonu, bez przesady
hania78
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Trzoda