SIANOKISZONKA - PROBLEM

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w obszarze produkcji rolnej związanej z łąkami i pastwiskami

SIANOKISZONKA - PROBLEM

Postprzez grebo » 21 wrz 2011, o 12:46

Witam
Mam problem z sianokiszonką w pryźmie. A mianowicie, kiszonka jest super ukiszona lecz po jej odkryciu w ciągu paru dni wewnątrz się grzeje aż do tego stopnia że wszystko wygląda jak spalone. Niestety nie mam wycinacza więc muszę odkryć większą powierzchnię (wybieram tylnym turem) To sprawia że przez dłuższy czas jest odkryta spora powierzchnia.
Nie jest ona ponownie przykrywana folią. Pewnie dostęp powietrza powoduje grzanie.\
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na ten problem?
grebo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: SIANOKISZONKA - PROBLEM

Postprzez musial » 26 wrz 2011, o 13:23

No to jak nie masz wycinacza to trochę słabo, ile masz Ha do obrobienia? bo jak nie za dużo to możesz sobie zainstalować rękawy, koło 1700zł rękaw 60m i po sprawie wybierasz ile chcesz i sianokiszonka Ci sie nie będzie grzała. A wcześniej jak nie używałeś to też Ci sie grzała ? może za słabo ubiłeś ?
musial
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez grebo » 30 wrz 2011, o 08:16

Witam
Aż takiej ilości nie mam, dlatego każda strata to duży problem. Wiesz po odkryciu kiszonka jest super. Zaczyna się grzać póżniej. Nie wiem jak to opanować.
W jesiennej turze testuje pierwszy raz worki na baloty. Zobaczymy jak to wypali. Jeśli się sprawdzi to przenoszę się na to. Sposób oszczędny czasowo. Zobaczę jak będzie z finansami, ale kupiłem mocniejsze worki z myślą o ich kilkukrotnym wykorzystaniu.
Proszę jeszcze napiszcie po ilu dniach zbieracie, bardziej podszuszoną czy nie.
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
grebo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez musial » 30 wrz 2011, o 13:19

to zależy od pogody ale najlepiej robić to dwufazowo, najpierw kosisz trawę później przetrząsasz pokosy żeby sie troszkę podsuszyły żeby nie zaszły wodą albo sie nie sfermentowały, jak jest słonecznie to możesz zostawić je na dzień półtora, możesz sprawdzić kiedy ja zebrać jak bedą pękać źdźbła to sa juz nadmiernie przesuszone i jak weźmiesz je do reki i nie zostawią mokrego śladu to są okey. Tata mnie tak zawsze uczył. Jak masz za duzo przesuszonej trawy to dorzuć świeżą na sama góre, no chyba ze składasz w bele... Z biegiem czasu sam nauczysz sie kiedy juz zbierac a kiedy nie :)
musial
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez INDIVER » 19 mar 2012, o 12:39

Sianokiszonka stanowi podstawę w żywieniu bydła, dlatego tak istotne jest jej prawidłowe sporządzenie. Dzięki specjalnym workom udaje się wygodnie i oszczędnie uzyskać sianokiszonkę. Firma INDIVER zajmuje się produkcją wysokiej jakości worków do sianokiszonki. Worki nie wymagają dodatkowego nakładu finansowego, a ich użycie zapewnia optymalne warunki do fermentacji mlekowej kiszonek oraz przyczynia się do zachowania przez dłuższy czas witamin i substancji odżywczych.Worki sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 20 sztuk, tylko 7,88 zł brutto za sztukę!!!
Zapraszamy do kontaktu
adres e-mail: karolina.chojnacka@indiver.pl,
tel.: 517 961 867
INDIVER
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Łąki i pastwiska