Axial 50

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w dotyczących nawozów i środków ochrony roślin

Axial 50

Postprzez jano82 » 7 mar 2016, o 23:07

Czy ktoś używał w zeszłym roku tego do walki z chwastami typu miotła zbożowa i owies głuchy w polach? Działa równie dobrze jak stary Axial?
jano82
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Axial 50

Postprzez mwuuu » 10 mar 2016, o 20:05

jano82 napisał(a):Czy ktoś używał w zeszłym roku tego do walki z chwastami typu miotła zbożowa i owies głuchy w polach? Działa równie dobrze jak stary Axial?

Jak dla mnie axial 50 jest lepszy. Stosowałem głównie na mietłę zbożową, z którą borykałem się dłuższy czas. Axial sobie poradził, nie odnotowałem żadnych strat w plonach, co uważam za spory sukces jednak. Słyszałem właśnie, że koledzy rolnicy stosują dwa razym na jesień i na wiosnę. Ja zrobiłem raz na wiosnę i wystraczyło na szczęście.
mwuuu
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez jano82 » 11 mar 2016, o 14:06

Na jesień lepiej prędzej boxera bo taniej wychodzi. Ale nie zawsze można bo pogoda jednak robi swoje. Dobrze słyszeć że Axial zadziałał. :)
jano82
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez mwuuu » 20 mar 2016, o 19:30

Masz rację. To też jest dobre rozwiązanie. W zasadzie po boxerze nie trzeba poprawiać, ale jak się ewentualnie pojawią jakieś niedobitki to można pojechać axialem i będzie po sprawie.
mwuuu
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez RolnikH » 10 maja 2016, o 00:26

Używałem w tym i poprzednim roku na miotłę na innych polach i równie dobrze działał. Na wiosnę na miotłę zrezygnowałem już z innych środków które nie robiły tego co powinny tak dobrze.
RolnikH
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Nawozy i środki ochrony roślin