Jaki traktor dla początkującego na małym areale.

Tutaj możesz uzyskać poradę dotyczącą wyboru ciągnika

Jaki traktor dla początkującego na małym areale.

Postprzez ST43 » 28 sie 2014, o 22:06

Witajcie.
Życie zmusza mnie do zmechanizowania prac na areale 1ha.
Dotychczas ugór, chcę to przywrócić do życia i puścić jakieś niewymagające roślinki :)
Pierwsze zadania dla pługa, glebobryzarki, brony...

Moje pytanie brzmi:
Co bardziej zda egzamin i będzie bardziej uniwersalne - 'pełnowymiarowy' C-330 klasy kompakt, czy mikrotraktorek 4x4 pokroju TV521.

Kierowiec-traktorowiec ze mnie żaden. Doświadczenie znikome. Od sprzętu wymagał bym niezawodności, choć dwóch lewych rąk nie posiadam i jeśli trzeba to wiedzy i doświadczenia technicznego dla maszyn tego pokroju wystarczy z nawiązką.
ST43
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Jaki traktor dla początkującego na małym areale.

Postprzez StaszekS » 2 wrz 2014, o 11:42

Jeżeli chcesz miec maszynę "uniwersalna" a przy tym łatwą w naprawie t C-330 jest idealny, na 1ha raczej dużo nie posadzisz.
Najlepiej (najłatwiej) byłoby to przygotować i wydzierżawić, no chyba że koniecznie chcesz ruszyć z pracami na takim polu, to wtedy bezpiecznym rozwiązaniem jest 330, a najdzie cię na coś czasem i w tym TV521 mocy może ci nie starczyć.

Co do samej uprawy to daj znać co byś chciał na tym terenie posadzić, warzywa/owoce ?
StaszekS
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Jaskier » 4 wrz 2014, o 08:56

Jeśli chcesz sadzić coś nie wymagającego wielkiego dbania, to polecam 1ha przeznaczyć pod Wierzbę energetyczną. Tj. 1 hektar plantacji = 12 ton węgla.
Można starać się o dopłaty, a jeśli nie na sprzedaż większą, to taki "węgiel" można użyć samemu, lub posprzedawać detalicznie. 1-sze zbiory są po roku, ale wiadomo, że nawet można część zostawić na kolejny rok, max czas to 3 lata rosniecia, w ciągu roku przy dobrym nawożeniu mówimy o drzewkach do 3m wysokosci, więc już pod wycinkę się nadają.
Jaskier
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Zdjęcia: 0

Postprzez minister_kopek » 9 wrz 2014, o 08:51

Równie dobrze, można zalesić ten 1 ha. Ale skoro ST43 spytał się o uprawę to raczej drzewek tego typu sadzić nie chce. Z krzakami/drzewami jest ten problem, że później ciężko się pozbyć ich korzeni, gdy chce się zmienić profil uprawy.

Wg. mnie to C330 + uprawa warzywnictwa/sadownictwa. Tyle, że warzywa to kwestia sezonu, natomiast w przypadku niektórych sadowniczych, to trzeba czekać na plony nawet i kilka lat. (w przypadku krzaków i drzewek).
minister_kopek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez jano82 » 7 mar 2016, o 23:04

Myśle, że na tyle ziemi C-330 powinna styknąć z nadwyżką. ;) A moim zdaniem może warrto na tyle ziemi spróbować z rumiankiem, ale to też nie od razu nie po ugorze...
jano82
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez KarolJanoch » 17 lis 2016, o 11:44

Zgadzam się z kolegą u góry.
https://pneumatyka.eu/27-armatura-pneumatyczna
KarolJanoch
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Co wybrać/kupić?