Produkty Substral

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w dotyczących nawozów i środków ochrony roślin

Produkty Substral

Postprzez milenagno » 16 maja 2011, o 13:34

Zarówno firma, jak i jej produkty są bardzo reklamowane w telewizji, prasie i Internecie. Producent oferuje bardzo bogaty asortyment towarów i zapewnia, że są one świetne i długodziałające. Ceny są dosyć zróżnicowane w zależności od tego, co jest nam akurat potrzebne. W związku z tym mam pytanie czy ktoś próbował już produktów tej firmy, jeśli tak to jakie są ich wady i zalety oraz jakie produkty polecalibyście mi do przydomowego ogródka?

Pozdrawiam :)
milenagno
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Produkty Substral

Postprzez dziubek » 18 maja 2011, o 08:43

Ja mam, ale nawóz w płynie. Jest świetny, chociaż nie wolno przedawkować, bo można roślinę zniszczyć. Polecam też Biohumus na naturalnych dżdżownicach kalifornijskich. Miałam go kiedyś,. nie pamiętam czy można go dodawać bez rozcieńczania, bo to jest bardzo ważne. :ok:
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..." (Paulo Coelho)
dziubek
Moderator
Moderator

Postprzez jacek1qaz » 7 lut 2013, o 13:38

Produktów substral akurat nie stosowałem, więc się wstrzymam z poradą, chciałbym natomiast zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny stosowania nawozów. Warto rozważnie dozować zarówno ilość jak i okres stosowania nawozów, gdyż ich nadmiar wraz z detergentami i ściekami powodują eutrofizację jezior. Można na googlach znaleźć co to jest dokładnie, jedna z takich stronek to chociażby agrosafe.pl wyczytałem nawet że organizują różne warsztaty i spotkania dla zainteresowanych. Temat myślę istotny i warto trochę się edukować w tym względzie przy czerpać korzyści nie tylko z plonów ale również z czystej przyrody.
jacek1qaz
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Boral » 24 wrz 2018, o 22:13

Ja tam uważam że Substral jest mało wydajny - zobacz coś bardziej "przemysłowego" (nie wiem czy bardziej profesjonalne można nazwać przemysłowymi w roli :P ), ale wydaje mi się że możesz dostać bardziej wydajne, tylko trzeba odpowiednio stosować. Zobacz np. https://www.sklepfarmera.pl/nawozy-i-odzywki/posypowe/rzutowe/ - ten pierwszy fructus czy jak on się tam nazywa bym sobie odpuścił, chyba że priorytet to cena, ale te od ICL już są spoko (przynajmniej z mojego doświadczenia)
Boral
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Sante » 28 wrz 2018, o 10:08

Ile wynoszą mniej więcej ceny takich produktów?
Taśmy transportujące: https://eurotexpoland.pl/
Sante
Gospodarz klasy VI Rz

Powrót do Nawozy i środki ochrony roślin