Traktor z zagranicy

Tutaj możesz uzyskać poradę dotyczącą wyboru ciągnika

Traktor z zagranicy

Postprzez Agri » 7 lut 2013, o 12:48

Cześć zastanawiam się nad kupnem traktora, na razie używanego bo nie mam kasy na nówkę. Sprowadzał ktoś kiedyś używaną maszynę z zagranicy? Byłem na Agriaffaires http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/1/ciagnik-rolniczy.html jest kilka interesujących cenowo sztuk. Zastanawiam się nad tym Casem http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/3205019/case-ih-5140.html#
rocznik 1995 za 7 529 zł
Cena jest bardzo atrakcyjna, co wzbudza trochę moje podejrzenia.
Ktoś coś doradzi?
Obrazek
Agri
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Traktor z zagranicy

Postprzez rawo » 12 lut 2013, o 13:15

sluchaj jak budzi podejrzenia to nie kupuj, lepiej odczekac i kupic cos bardziej pewnego by nie bylo ze "madry Polak po szkodzie" :mgr:
raz, raz, dwa, trzy, próba mikrofonu
rawo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez farmer » 22 lut 2013, o 00:40

jest rzeczywiście wyjątkowo tani, trzeba dokładnie sprawdzać takie okazje. Ja miałem zamiar kupować kiedyś ciągnik z Holandii, z tego co widziałem to giełda maszyn Mascus miała takie oferty. W końcu trafiła mi się okazja w Polsce i nie kupiłem za granicą, ale w Holandii ceny były dość korzystne. Posprawdzaj sobie czy nie ma takich ogłoszeń teraz.
farmer
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Doktor » 6 kwi 2013, o 14:00

Takie oferty trzeba omijać szerokim łukiem - jest spora szansa, że wydasz pieniądze, a ciągnika nigdy nie zobaczysz. Ostatnio słyszałem gdzieś, że Polacy też szaleją w internecie i robią przekręty - sprzedają obcokrajowcom traktory i maszyny wszelkiej maści, a potem się ulatniają. Nie rozumiem, kto wpłaca spore zaliczki obcej osobie, która mailowo obiecała mu ciągnik... ;)
Doktor
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez adam12patryk » 3 wrz 2013, o 11:58

Popieram przedmówców :) Takie oferty są bardzo podejrzane, choć czasami mogą być okazjami, ryzyko należy do Ciebie :)
adam12patryk
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Jaskier » 6 wrz 2013, o 10:07

Kupować tylko od sprawdzonych importerów, niż od jakiegoś "Józka" co to się ogłasza, że ma lawete i przywiezie, ale go nikt na oczy nie widział.
Jaskier
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Zdjęcia: 0

Postprzez StaszekS » 10 wrz 2013, o 10:19

Ja tam sprowadziłem, przez faceta co handluje autami. Mam teraz Case 5150 z 94 roku, tanio nie było ale w porównaniu do tego co w interencie to i tak bylo o ponad 5 tys taniej. I od 4 lat dziala bez problemu.
StaszekS
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Witeron36 » 15 paź 2013, o 10:21

No cóż, ja bym raczej nie ryzykował, chociaż z drugiej strony czasem można trafić na niezłą i prawdziwą ofertę. U dealerów jest ZAWSZE za drogo...
Polecam autoserwis jurowce
Witeron36
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez panmietek » 21 paź 2013, o 08:39

dealer tez musi z czegos zyc :)
panmietek
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Zdjęcia: 1

Postprzez simba9 » 6 gru 2013, o 11:38

Tylko sprawdzone z zagranic. Niż od prywatnych.
Mikołaj: Podpis niezgodny z regulaminem. Skasowano. Następne takie zachowanie zakończy się zbanowaniem konta.
simba9
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez bartello » 21 lut 2014, o 10:32

Słyszałem kiedyś od znajomego, że jego znajomy naciął się na takiej "super ofercie". Naiwny był, bo nie dało mu do myślenia, że oferta jest znacznie niższa od ceny rynkowej. Wpłacił zaliczkę, bo podobno sprzedawca miał "bardzo duże zainteresowanie na tą maszynę". Zaliczka miała zarezerwować ciągnik dla niego. No i co, wpłacił zaliczkę (kilka tysięcy) i od tego czasu kontakt z gościem z internetu urwał się. Nie miał żadnych jego danych, numer telefonu został zlikwidowany, po koncie też nie doszli, po prostu gościu wyparował, a policja nic nie mogła z tym zrobić. Niestety, ale w rzeczywistości praktycznie nie ma takich "super ofert", są tylko oszuści, którzy wykorzystują naiwność ludzką...
bartello
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez gsoposs » 28 lut 2014, o 12:38

Nie ma nic złego w sprowadzaniu maszyn z zagranicy, kwestia znalezienia rzetelnej firmy, z tym może być problem. Ja przy sprowadzaniu koparki poszedłem na łatwiznę i załatwiłem wszystko przez pośrednika (usunięto). Pobierają od firm jakieś opłaty więc zależy im żeby firmy były sprawdzone.

Mikołaj: Przypominam, że temat dotyczy ciągnika, a nie maszyn budowlanych. Do pozycjonowania stron proszę używać innych narzędzi Portalu.
gsoposs
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez farmer.piotr » 5 mar 2014, o 14:54

Nie różni się to niczym od kupna samochodu. Tylko samochody mają niezależnie od wieku 150 tys km przebiegu. Każdym autem jeździła kobieta lub dziadek,żaden nie jest bity, żaden nie jest powypadkowy, itp itd

Tak samo jest z ciągnikami. Cofnięcie licznika mth to na prawdę żaden problem. Najlepiej mieć tam kogoś, kto zajmuje się sprowadzaniem takich maszyn ;]
farmer.piotr
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Tatanka » 15 kwi 2014, o 18:29

A znacie Panowie jakieś sensowne firmy zajmujące się sprowadzaniem używek z zagranicy i ręczących za jakość sprzedawanego towaru? Interesuje mnie okolica Ełku, Olsztyna?
Tatanka
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez dzikiM » 7 sie 2014, o 14:20

Proponuję zajrzeć na http://www.mascus.pl/rolnictwo . Bardzo dużo ogłoszeń, ceny bardzo atrakcyjne. Sam kupiłem ciągnik za pośrednictwem tej strony i polecam dalej.Polecam
dzikiM
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Następna strona

Powrót do Co wybrać/kupić?