Wapno na pole

Tutaj możesz zaczerpnąć opinii w dotyczących nawozów i środków ochrony roślin

Wapno na pole

Postprzez Wisniew55 » 20 paź 2014, o 09:07

Witam, stosował ktoś wapniak kornicki od omg, jak to wygląda w praktyce, bo dziś kupiłem, z tego co mówił sprzedawca działa znacznie szybciej od dolomitu i rozpuszcza się ponad 90%.
Wisniew55
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Wapno na pole

Postprzez Lexter » 26 paź 2014, o 15:02

Zdecydowanie działa szybciej, bo to kreda. Na moich glebach jest zapotrzebowanie na wapno i w zeszłym roku też skusiłem się na Wapniak Kornicki od OMG, w tym roku też zamierzam dać. Plus to, że bardzo łatwo się wysiewa, ze względu na granule, bo wysiew kredy w formie sypkiej to masakra, pyli strasznie.
Lexter
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez mariel » 28 sie 2015, o 01:07

Ja stosowałam wapno kredowe polcalc, które nabyłam w hurtowni rolniczej http://www.zrjagro.pl/oferta/nawozy-rolnicze - akurat mój znajomy często u nich kupuje, więc przy okazji swoich zakupów zamówił także wapno dla mnie.
mariel
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez galoisur » 25 lis 2015, o 18:04

w jakich dawkach i co ile dajecie to wapno? pamiętajcie o stosowaniu tego co kilka lat.
galoisur
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez Boral » 21 cze 2018, o 07:52

ja się podłączę trochę pod pytanie - i szczegółowo, bo może ktoś z wapnem się odezwie i ogólnie. Jestem nowym rolnikiem, przejąłem gospodarstwo po zmarłym teściu - tzw. ciapa z miasta przyjechała i jest gospodarz ;D Im więcej czytam tym bardziej czuję, że jestem w lesie. Znacie jakieś dobre kompendium wiedzy po polsku co do podstaw rolnictwa? Szukam info o sposobach mieszania nawozów i tak trafiłem tutaj, ale wpisy z blogów w stylu: https://www.sklepfarmera.pl/blog/sposoby-mieszania-nawozow-dolistnych-i-srodkow-ochrony-roslin nie ułatwiają mi odnalezienia się w tym wszystkim :D W sensie rozumiem, że jestem gdzieś daleko w lesie. Czy może ktoś w 2 zdaniach streścić podstawy, tak żebym jak na razie mniej szkodził niż robił dobrego a ja w miarę zdobycia doświadczenia się doszkolę?
Boral
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Nawozy i środki ochrony roślin