Prasa John Deere 854

Prasa John Deere 854

Postprzez musial » 26 lip 2011, o 00:40

Mam pytanie bo na przyszły sezon zamierzam kupić sobie nową prese i nie wiem czy brać zmiennokomorową ? akurat tutaj upatrzyłem sobie John Deere 854. Z tego co pisza inni jest znośna. Doczytalem, że ma 6 pasów o diamentowym bieżniku jaka jest różnica ze zwyklym pasem jest jakąś?
Co mnie interesuje to na targach jeden dealer zapewniał mnie ze maja bardzo fajną podłogę i podbieracze które w razie zapchania maja odróżnić komorę i noże mogą dalej śmigać?

Macie z nią jakieś doświadczenia ? byłbym zobowiązany

Mikołaj: Witaj na forum. Starajmy się wyrażać kulturalnie. Życzę miłego korzystania z forum :) Pozdrawiam! Temat pozwolę sobie przenieść do odpowiedniego działu.
musial
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Reklama

Re: Prasa John Deere 854

Postprzez deprezes » 26 lip 2011, o 11:05

A dlaczego chcesz akurat John Deere'a?

Wiesz każdy broni swojego ;-) Wiadomo, że sprzedający powie w superlatywach. Słyszałem wiele pochlebnych też treści o Lelly... Znajomy np. chwali sobie łańcuchową... drugi pasową ;-) Znam jednego, który kieruje się kolorem ;-)))
deprezes
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez musial » 26 lip 2011, o 11:26

Ja nie znam żadnego rolnika który kierowałby sie kolorem presy ale to już jest Twoja interpretacja no chyba ze żona Gospodarza;), osobiście nie znam Lelly jako firmy i o tym sprzęcie nie wiem praktycznie nic, i nikt ze znajomych nie ma takiej firmy a John deere dlatego ze to sprawdzona firma, co do łańcuchowych to są niezbyt fajne, w pasowych zmiennokomorowych masz lepsze zagęszczenie beli i wszystko zwijane jest do środka poza tym możesz nieźle popylać po polu. Poza tym obecną mam łańcuchową a byłem u sąsiada i dał mi zrolować kilka balotów i miodzio nie chce już łańcuchowej. Ponadto na stronie JD piszą
Dzięki technologii podawania pokosu nad podbieraczem HiFlow (dostępny o szer. 2,0 i 2,20 m) otrzymujesz dużą przepustowość - zwłaszacza w suchych plonach.
a to mnie bardzo przekonuje.

i jeszcze to

Sześć szerokich pasów Diamond-Tread pokrywa 91% szerokości prasy, zapewniając minimalne straty plonu i łatwe rozpoczęcie formowania beli.
Skrobaki czyszczące utrzymują pasy w czystości. Dzięki temu pasy nie tracą przyczepności, nawet w mokrych warunkach.
Dwie rolki napędowe w standardzie zapewniają wydajny napęd pasów. Trzecia rolka napędowa jest dostępna dla intensywnego zbioru kiszonki(W modelach 862 i 8x4 jest w standardzie).

także pytam pytam bo najważniejsze są doświadczenia z pola bo wszytsko fajnie u sprzedawcy nawija sie o zaletach a nigdy w polu nie był ;)
musial
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez remeq » 27 lip 2011, o 23:16

Witam kolegę.

zgodzę się: prasy pasowe zmienno-komorowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem -> bardziej uniwersalnym! wiadomo dlaczego, zgniatamy balot od samego poczatku - przez co jest w jednej kulce więcej materiału (KAŻDA PRASA ZGNIATA INACZEJ -> jedna lepiej druga gorzej:
sprawdź tu http://www.agroshow.pl/index.php?strona=398
na samym dole stronki masz wyniki zgniotu balota z agroshow w kąkolewie. Ciężar kulki jak jest napisane ważył Uniwersytet Poznański

John Deere OK ma super ciągniki. Natomiast jego prasa jest mniej więcej gdzieś w środku stawki. Trzeba się zastanowić czy warto inwestować kupę kasy w maszynę przeciętną. Zgodze się: jest szybka ale czy najszybsza? Widziałeś inne maszyny w akcji?

Na pewno dokładnie przeanalizowałeś już wykresy z podanego wyżej linku. LELY LELY i jeszcze raz LELY.

to maszyny produkowane dłuuuuuuugo przed prasami JD. Welger RP 12, RP 15. RP 200, czy najnowszy RP 435 i 445.. youtube powie Ci wszytko

LELY to WELGER! i tak się teraz nazywa LELY WELGER RP 445 (prasy zmiennokomorowe)
też masz opcje noży, więcej możliwości niż daje JD, tu możeszs wybrać: prosty/rozbudowany komputer, opcje noży 13,17 lub 25!!! przy czym każdy z zestawów możesz dzielićna połowę. opuszczana podłoga - tak to welger zainstalował ją w swoich maszynach jako pierwszy! jako pierwszy i jedyny dodatkowo amotryzuje jej przednią część -> lepiej zapobiegać zatkaniu niż już odtykać (co z resztą nie jest żadnym problemem) prawda??!
mówisz też że JD ma skrobaki na pasach? po to żeby je przecierac?? bo tak będzie, na gume nie ma mocnych. Wiesz jak robi to LELY? stosuje dwa ponacinane gumowe walce, które odlepiają nie skrobią tzw system OtpiClean.
JD daje Ci dwie stalowe rolki napędzające pasy. co się dzieje gdy zbieramy mokry materiał. gdy mokry stalowy walec próbuje napędzić pas...poślizg. Welger daje Ci dwa gumowe walce napędzające
podbieracz LELY WELGER też ma nieco szerszy.
czy JD ma mechaniczne blokowanie klapy, czy cierpią siłowniki?
czy JD da Ci w standardzie koła 500???
podbieracz też ma bez krzywkowy?
czy osobno napędza rotor i pasy...
nie

mam welgera w małym paluszku. zrobiłem już tyyyyle bel albo więcej.. brak tu konkurencji

AAAA CZY JD TEŻ DAJE DWA LATA GWARANCJI???

skąd jesteś kolego może podlecisz zobaczyć jak maszyna pracuje? ja krotoszyn, wlkp. jak się
zdecydujesz, albo masz pytania zadzwoń 509 432 120
remeq
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez musial » 19 sie 2011, o 11:36

Ja kolego jestem z innego województwa ale słuchaj ja będę na Bednarach wybieracie sie na targi ? to wtedy bym do Ciebie podszedł, w zeszłym roku były pokazy wiec pewnie w tym tez to może puścicie swoją maszynę, a później pogadamy o szczegółach.
musial
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Postprzez remeq » 29 sie 2011, o 18:35

maszyny Lely na pokazach oczywiście będą wystawione. i tak jak w roku ubiegłym zobaczycie je w pokazie. na stoisku pytaj o remka, numer zły podałem tu masz prawidłowy 509 063 445. pozdr
remeq
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Server VPS & VDS

Postprzez ConradWromo » 6 paź 2018, o 21:05

Take advantage of a professional and innovative server hostprovider and of reliable and powerful dedicated servers based on Linux or Windows. Our dedicated root servers provide you with the latest server hardware, strong processors, unlimited traffic and the highest level of server availability, flexibility and efficiency. Get your own dedicated server for your individual business needs at prices you can afford or create your customized and individually configured server for your special requirements. DDoS....
<a href="https://goo.gl/yn9VLs">Server</a>
Live support, 365 days a year!
Via telephone (standard landline, no automated waiting loops) or e-mail,
our employees are available 365 days a year to answer your questions and
to assist you if you face any problems.
<a href="https://goo.gl/yn9VLs">Vps</a>
<a href="https://goo.gl/yn9VLs">VDS</a>
ConradWromo
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Midnight Hours Navy Teddy

Postprzez Hannahreuri » 6 lis 2018, o 16:09

I am doing some Christmas shopping and was wondering whether anyone has used Peaches and Screams UK (https://peachesandscreams.co.uk/) before? I really love their All Nighter Seamless Dress Thanks :)
http://www.mondaysswimwear.com
Hannahreuri
Początkujący Gospodarz
Początkujący Gospodarz

Powrót do Prasy - ogólnie